Z jakich materiałów przetwarza się litery przestrzenne

Litery przestrzenne, które wykorzystuje się każdego dnia w reklamie, mogą być zrealizowane z bardzo różnorodnych materiałów. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największą popularnością cieszą się przestrzenne litery z płyty PCV albo styroduru.

Litery przestrzenne ze spienionego PCV

Spienione PCV, to nie co innego jak lekko elastyczne litery, które wykonane są z polichlorku winylu. Do fabrykacji liter przestrzennych korzysta się z zaawansowanej technologii swobodnego spienienia. Największą pozytywną stroną liter przestrzennych ze spienionego PCV, jest niezwykle niewielka waga, odporność na warunki atmosferyczne oraz prosta obróbka mechaniczna, dzięki czemu można opracować i wykonać nawet niezwykle pogmatwane napisy. Litery przestrzenne ze spienionego PCV mogą być osiągalne w wielu przeróżnych odcieniach i grubościach.

Przestrzenne litery z styroduru

Styrodur jest materiałem, który zbliżony jest do zwykłego styropianu, ale może pochwalić się zdecydowanie bardziej jednorodną strukturą. Litery przestrzenne z ekstrudowanej pianki polistyrenowej – XPS, są bardzo tanie, dlatego też cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Litery ze styroduru można pomalować zwykłymi farbami akrylowymi. Styrodur wykorzystywany jest nie tylko do fabrykacji zaawansowanych liter przestrzennych, lecz również do fabrykacji znaków graficznych, napisów, czy logotypów. Warto nadmienić również i o tym, że materiał ten użytkowany jest również do dociepleń, jako zamiennik dla styropianu. Największą zaletą przestrzennych liter z styroduru, jest ich nieduża waga, przystępna cena a także duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podstawy reklamy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.